Vēsture
Leģendārās profesionālās kosmētikas SOTHYS vēsture sākas 1946. gadā, kad prestižo preču zīmi radīja doktors Hotcs (Hotz), medicīnas laboratorijas ārsts, kas apkalpoja elitāros Parīzes klientus savā mazajā salonā pēc adreses 163, rue du Faubourg St. Honoré, Parīzes zelta trijstūra sirdī. Tad SOTHYS bija mazs Parīzes Skaistuma institūts, kurā elitāri klienti baudīja izsmalcinātus un oriģinālus ādas kopšanas preparātus un kur bija radīts pirmais kosmētiskais koncentrētais bioloģiskais serums ampulās.

Par pirmo pagrieziena punktu SOTHYS vēsturē var uzskatīt 1966. gadu, kad Skaistuma institūtu SOTHYS nopirka grupas dibinātāja un prezidenta Bernarda Masa ģimene. Ģimenes biznesa galva pieņēma lēmumu pārvērst mazo Skaistuma institūtu SOTHYS pazīstamā zīmolā ar plašu asortimentu, unikālu ar savām profesionālām īpašībām.

Bernarda Masa kungs auga jaunāko farmaceitisku un parafarmaceitisku izstrādņu gaisotnē, pateicoties ģimenes biznesam, kuru viņa vecāki vadīja Monako (‘Principaute de Monaco’). Tā ir vide, kurā pētnieki un ķīmiķi priekšnojuta tās lieliskās iespējas, kuras parādījās kosmētiskajā industrijā 50.-ajos gados.

Mas ģimenes pieredze un stingro farmaceitiskās produkcijas prasību zināšanas ļāva ļoti īsā laikā uzlabot un pilnveidot jau esošos doktora Hotca preparātus, paaugstinot to efektivitāti un drošumu, un ieviešot progresīvu papildinājumu jaunu formulu, kosmētisko līdzekļu izstrādņu un sejas un ķermeņa kopšanas profesionālo procedūru metožu veidā.

Tanī pat laikā Bernards Mas bija pārliecināts, ka izstrādāt īstenu kosmētisko preču zīmi var tikai sadarbībā ar profesionāļiem - skaistuma institūtiem. Tādejādi no paša sākuma tika pieņemts lēmums par to, ka SOTHYS produkcija tiks paredzēta institūtiem (skaistumkopšanas saloniem, SPA centriem) un tāda ekskluzīva politika ir saglabājusies līdz pat šodienai kā Francijā, tā arī visā pasaulē.

Ar laiku kompānijas popularitāte un tās produkcijas pieprasījums sāka augt. Pagājušā gadsimta 70.-to gadu sākumā par kompānijas galvenās produkcijas ražotnes, pētnieciskā centra, eksporta un administratīvo nodaļu atrašanās vietu tika izvēlēta pilsēta Brive gleznainajā Francijas centrālajā daļā. Šī vieta netika izvēlēta nejauši, jo Korēzes reģions - Mas ģimenes vēsturiskā dzimtene. Taču pašu rūpnīca kļuva tikai par sākumu kompānijas augšanai: sākot no 70.-iem gadiem SOTHYS produkcija sāka parādīties arī starptautiskajā tirgū.

Rezultāti nelika sevi gaidīt un SOTHYS kļuva par starptautisku koncernu, tajā pat laikā paliekot par ģimenes uzņēmumu. Šodien SOTHYS ir pieprasīts vairāk kā 115 valstu tirgos. Vienlaicīgi ar panākumiem starptautiskajā arēnā, SOTHYS produkcijas popularitāte pastāvīgi auga arī dzimtajā Francijā. SOTHYS Institūta vecais skatlogs vairs nevarēja apkalpot visus klientus un tas tika pārcelts uz 128, Faubourg Saint Honoré ielu.

Grupas Sothys zinātniski-pētnieciskā laboratorija Soredek (Sorèdec) uztur pastāvīgu saikni ar starptautiskām universitātēm un galvenām Francijas un pasaules zinātniski-pētnieciskām laboratorijām. Katru gadu šī pētnieciskā grupa izstrādā jaunākās ekskluzīvās un kompleksās tehnoloģijas, augsti tehnoloģiskas formulas, kas aptver visjaunākos sasniegumus kosmetoloģijas pasaulē. Laboratorija radīja daudzus tehnoloģiskus jaunumus un unikālus sastāvus, ekskluzīvus SOTHYS produktu līnijām, tādām kā: Retinol, Tex-Oe®, Antiglyskin®, Proteasyl®, Photopreventine®, Celluguard®, H2CR®, Boletus 1505.

Izšķirošu pagrieziena punktu Sothys produkcijas inovāciju un drošības modelī Mas kungs veica 2005. gadā, kad tika atvērts vispilnīgākais ražošanas uzņēmums Meisakā (Meyssac), Korēzē (Corréze), Dienvidaustrumu Francijā. 5000 m2 ultramūsdienīgs ražošanas aprīkojums, kas spēj apmierināt pat pašas stingrākās produkcijas kvalitātes prasības, atbilstoši akreditācijai ISO9001 un stingrākajiem Eiropas farmaceitiskas industrijas standartiem. Pastāvīga inovācija tiek garantēta arī nākotnē. Sothys dārzos jau sāka attīstīties Sothys Auriac – zinātniski-pētnieciskais centrs, kura uzdevums ir augu pētīšana un to potenciāla izmantošana jaunās formulās kosmētiskai produkcijai.

Tātad, vairāk kā 70 gadu laikā un līdz šodienai Bernarda Masa kunga priekšnojauta radīja pasaules līmeņa koncerna izveidošanas ar 520 cilvēku štatu visās valstīs, produkcijas izgatavošanas rūpnīcām Francijā (Brive) un ASV (Maijami), administratīvām pārstāvniecībām katrā kontinentā, laboratoriju Sorèdec, loģistikas centru (Ussac) Francijā (Brive), starptautisku mācību centru Parīzes sirdī un skaistumkopšanas saloniem/SPA, kas atrodas prestižās adresēs: 128, Rue du Faubourg St. Honoré (Paris) un 5. Avēnijā (Fifth Avenue, New York). SOTHYS klientu saime apvieno 15,000 skaistumkopšanas salonus un SPA vairāk kā 115 Eiropas, Āzijas un Amerikas valstīs. Un tie, savukārt, piesaista tik pat prominentu klientu loku: sākot no Umas Tūrmanes līdz Sofijai Dālai, no Džūda Lova līdz Eštonam Kačeram un daudzām citām slavenībām.

Biznesu joprojām vada ģimene: Bernarda Masa kungs, kurš veic globālu vadību, un dēli Frederiks un Kristians Mas (Frédéric & Christian Mas). Nākamos 70 gadus viņi joprojām būs uzticīgi preču zīmes SOTHYS virzīšanas skaistuma pasaulē idejai, pilnības un savu salonu/SPA profesionālisma ideāliem un, protams, saviem klientiem.